Gaziantep’de 1 Günde Gezilecek Yerler

GAZİANTEP’DE 1 GÜNDE NEYAPILIR?

Türkiye turlarının belki de en önemli duraklarından biri Gaziantep. Çünkü Gaziantep hem yerli hem de yabancı turistler için ilgi çekici çok sayıda özellik barındırır. Öncelikle Gaziantep mutfağı, gerçekten çok özel menülere sahip. Baklava, fıstıklı tatlılar, kebaplar, et yemekleri, mezeler ve adeta bir lezzet şölenini andıran kahvaltısı ile bu şehir en çok lezzet meraklılarını ağırlar. 

Gaziantep’te nerede kalınır?

Gaziantep özellikle günübirlik yemek turları için sıklıkla tercih edilen şehirlerimizden. Gaziantep’e gelip birden fazla gün kalmak isteyenler ise Gaziantep’te nerede kalınır sorusuna cevap arıyorlar. Bu güzel şehirde pek çok eski han ve konak turistlere özel konaklama seçenekleri sunuyorlar. Şehre gelenler de Gaziantep otellerini tercih ediyorlar. Gaziantep otelleri konaklama yapmak isteyenlerin ihtiyaçlara cevap verecek nitelikte. Şehrin tam merkezindeki Şirehan Otel sizin için iyi bir tercih olabilir.

Araç Kiralama

Gaziantep araç ile gezmek için ideal bir şehir. Bunun için de Gaziantep Havalimanı oto kiralama seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.

Kahvaltı Nerede Yapılır?

Orkide Pastanesine gelen kalabalık insanlar Gaziantep Kahvaltısını sipariş ediyorlar. yok .Simit arasına yapılan karışık tost tarzı ürünlerde tavsiye edilir.

Kahvaltı Sonrası Katmerci

Katmerci Zekeriya, uzun yıllardır bu işi yapan Gaziantep’te marka olmuş isimlerden birisi. Yalnız mekanı bulmak hiç de kolay değil, ara sokaklardan ve bir de pasajdan geçip buluyorsunuz.

Gaziantep’te Katmer, bizim Batı bölgelerinde bildiğimiz katmerlerden çok farklı. incecik baklava hamurunun içine özel bir kaymak ve bol fıstık konulup odun fırınına sürülüyor.

Beyran Çorbası

Metanet Lokantası

Vedat Milorunda önerdiği herkesin bildiği beyrancı fazla söze gerek yok.Beyran sevenler buraya gitmeli.

Kozluca Mah, Caddesi No:11, 27400 Şahinbey/Tabakhane/Şahinbey/Gaziantep

Nerede Kebap Yemeliyim?

İlk gördüğünüz kebapçıda Antep’in meşhur lezzetlerini tadabilirsiniz, çekinmeyin. Bu konuda zaman ve mekanın pek önemi yok, çünkü zaten Gaziantep’tesiniz.

Tabiki Favori Mekanımız var;)

Havalimanından direk buraya gelmeli Halil usta Küşleme-Kebap

https://kebapcihalilusta.com.tr/index.php

Et yiyerek güne başlamak isteyenler Halil Ustayı Tercih Etmeli. Gaziantep de yemek değince ilk akla gelen mekanlardan.Geçe kalmayın 4-5 saatlerinde yiyecek bir şey bulamayabilirsiniz.

                                                                                                                                                  Eski dükkanlarına2010 yılında gitmiştim.2018 yılında mekan yenilendi. Eski hali tabiki daha esnaf usulü sıcak bir havası vardı. Ancak artık yoğunluğu kaldırmıyordu.

Halil ustanın bulunduğu mahallede hemen ön tarafında Zeugma Müzesine gidin.

Küşleme Kebaphan-Hüseyin Usta

Son zamanlarda Gaziantepdeki popüler Kebapçılardan , Mekanın tasarımı yine kebap çeşitleri ile en iyilerden tavsiye edilir.

Alternatif  Mekan

Gaziantep’in en iyi lahmacuncularından
Bişirici Kebap Lahmacun Abdullah Usta

 Gaziantep Gezilecek Yerler

Zeugma Müzesi

Dünyanın en büyük mozaik müzelerinden birisini ziyaret etmelisiniz.İçinde bulunan çingene kız tablosu yıllar sonra  Türkiyeye getirilerek sergilenmektedir.Yazı dizisi için

Gaziantep’in Simgesi Dünyanın En Büyük Mozaik Müzesindeki ‘Çingene Kızı’

Zincirli Bedesten Çarşısı |  Gaziantep Gezilecek Yerler

Çeşitli el yapımı ürünler, bakır işçiliğinin sergilendiği, birçok hediyelik eşyanın eşinize dostunuza armağan edilebileceği bir çarşıdır.

Almacı Pazarı 

Doğal gıda ürünleri buradadır. Güllüoğlunun en eski tatlı dükkanı burada yer alır.

Bakırcılar Çarşısı | Gaziantep Gezilecek Yerler